Pinterest • Światowy katalog pomysłów

Matejko, Malczewski, Gierymski... na aukcji w Polswiss Art

9 października na aukcji dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art licytowany będzie m.in. obraz jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Jana Matejki. http://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/392,obraz-jana-matejki-na-aukcji-w-domu-aukcyjnym-polswiss-art#.VCrIvfl_uSoa
7 Piny223 Obserwujący

Poz. 8. Alfred Wierusz Kowalski (1849-1915), Powrót przed zmierzchem, olej, płótno; 61,5 x 47 cm, sygn. p.d.: A. Wierusz-Kowalski. Cena wywoławcza: 290 000zł. Estymacja: 300 000 – 330 000 zł. 9 października na aukcji dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art licytowany będzie m.in. obraz jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Jana Matejki. http://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/392,obraz-jana-matejki-na-aukcji-w-domu-aukcyjnym-polswiss-art#.VCrIvfl_uSoa

4

Przypięte z

artimperium.pl

Poz. 52. Stefan Gierowski (ur. 1925), DCCCLXII; 2009 r.; olej, płótno; 150 x 120 cm; opisany na odwrocie: sgierowski / Ob. DCCCLXII. Cena wywoławcza: 95 000 zł. Estymacja: 110 000 – 140 000 zł. 9 października na aukcji dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art licytowany będzie m.in. obraz jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Jana Matejki. http://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/392,obraz-jana-matejki-na-aukcji-w-domu-aukcyjnym-polswiss-art#.VCrIvfl_uSoa

3

Przypięte z

artimperium.pl

Poz. 32. Jacek Malczewski (1854-1929), Przydrożna Madonna; olej, płótno; 72,5 x 113 cm; sygn. wzdłuż prawego boku: J. Malczewski. Cena wywoławcza: 120 000 zł. Estymacja: 140 000 – 160 000 zł. 9 października na aukcji dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art licytowany będzie m.in. obraz jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Jana Matejki. http://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/392,obraz-jana-matejki-na-aukcji-w-domu-aukcyjnym-polswiss-art#.VCrIvfl_uSoa

1

Przypięte z

artimperium.pl

Poz. 61. Wojciech Fangor (ur.1922), MA 84; 1974 r.; olej, płótno; 153,5 x 229,5 cm; opisany na odwrocie: FANGOR/ 1974/ MA84/ 60¼ X 90”. Cena wywoławcza: 250 000 zł. Estymacja: 300 000 – 400 000 zł. 9 października na aukcji dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art licytowany będzie m.in. obraz jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Jana Matejki. http://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/392,obraz-jana-matejki-na-aukcji-w-domu-aukcyjnym-polswiss-art#.VCrIvfl_uSoa

1

Przypięte z

artimperium.pl

Poz. 63. Jan Lebenstein (1930-1999), Figura hieratyczna; 1956 r.; olej, płótno; 97 x 64,5 cm; opisany na odwrocie: LEBENSTEIN 56/ Figura hieratyczna. Cena wywoławcza: 80 000 zł. Estymacja: 90 000 – 110 000 zł. 9 października na aukcji dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art licytowany będzie m.in. obraz jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Jana Matejki. http://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/392,obraz-jana-matejki-na-aukcji-w-domu-aukcyjnym-polswiss-art#.VCrIvfl_uSoa

1

Przypięte z

artimperium.pl

Poz. 22. Jan Matejko (1838-1893), Portret Zdzisława i Bolesława Włodków jako dzieci, 1862 r., olej, płótno; 150 x 111 cm; sygn. i dat. p. d.: J. M. 1862. Cena wywoławcza: 1 200 000 zł. Estymacja: 1 300 000 – 1 600 000 zł. 9 października na aukcji dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art licytowany będzie m.in. obraz jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Jana Matejki…

Przypięte z

artimperium.pl

Poz. 43. Szymon Mondzain (1890-1979), Odaliska; 1922 r.; olej, płótno; 47 x 39,5 cm; sygn. i dat. l.d.: Mondzain 1922. Cena wywoławcza: 32 000 zł. Estymacja: 37 000 – 45 000 zł. 9 października na aukcji dzieł sztuki w Domu Aukcyjnym Polswiss Art licytowany będzie m.in. obraz jednego z najwybitniejszych polskich artystów - Jana Matejki. http://artimperium.pl/wiadomosci/pokaz/392,obraz-jana-matejki-na-aukcji-w-domu-aukcyjnym-polswiss-art#.VCrIvfl_uSoa

1

Przypięte z

artimperium.pl